На очисні споруди з міської каналізаційної системи надійшли стоки із значним перевищенням концентрацій забруднюючих речовин.

Службою лабораторного контролю було виявлено надходження стічних вод із перевищенням показників азоту амонійного - 52 мг/дм 3 (норма – 20 мг/дм 3), хлоридів – 113,4 мг/дм 3 (норма – 79 мг/дм 3), ХСК – 904 мг/дм 3 (норма – 500 мг/дм 3), фосфатів – 11,8 мг/дм 3 (норма – 4,9 мг/дм 3).

Такі скиди зі значним перевищенням допустимих концентрацій зазвичай здійснюють промислові підприємства, які працюють на території міста. Це призводить до порушень у роботі очисних споруд, в основу якої закладена традиційна технологія очистки стічних вод за допомогою мікроорганізмів активного мулу. Дана технологія є найбільш наближеною до природних умов очищення. Проте її ефективність у значній мірі залежить від збалансованості складу стічних вод.

«Ми закликаємо наших споживачів відповідально ставитися до небезпечних для екології відходів своїх підприємств, і при здійсненні господарської діяльності керуватися правилами приймання стічних вод, будувати власні локальні очисні споруди, і обов’язково повідомляти про аварійні ситуації на виробництві», - прокоментував ситуацію головний інженер Йосип Тисівський.

За його словами, такі скиди - це грубе порушення правил приймання стічних вод до системи міської каналізації, які призводять до загибелі біомаси у аеротенках, зниження якості очистки, зайвих витрат підприємства.

Наразі працівниками відібрані додаткові лабораторні проби на дослідження сирого осаду в первинних відстійниках, здійснюється мікроскопіювання в аеротенках та вживаються усі можливі заходи для усунення наслідків скиду понаднормових забруднень та відновлення нормального режиму роботи споруд очистки.