До відома споживачів !

ПОВІРКА ЛІЧИЛЬНИКІВ

         Відповідно до ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.

         Періодична повірка засобів вимірювальної техніки - повірка, що проводиться протягом періоду експлуатації засобів вимірювальної техніки через встановлений проміжок часу (міжповірочний інтервал).

         Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки за категоріями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності.

         Порядок встановлення міжповірочних інтервалів визначається Кабінетом Міністрів України.

         Наказом Мінекономрозвитку України від 13.10.2016 № 1747 встановлено, що міжповірочний інтервал для всіх лічильників води становить 4 роки.

         Міжповірочний інтервал лічильників води вказується: для нових - у технічному паспорті до лічильника, вже задіяних до розподільчого обліку лічильників води; у Свідоцтві, де вказується дата видачі свідоцтва та термін наступної повірки.

Як дізнатися про дату, до якої має бути повірений лічильник води?

         Відповідно до вимог чинного законодавства КП “Міськводоканал” СМР контролює установлені міжповірочні інтервали.

         З інформацією про терміни повірки лічильників споживач може ознайомитись в повідомленні на оплату комунальних послуг у таблиці, яка розташована у правому верхньому кутку.

 

            ПРИКЛАД:

Місце встановлення лічильника

Показники лічильників

Повірка

01.10.2018

31.10.2018

різниця

Квартал / рік

Туалет ХВ

510.000

511.000

1.000

4/2018

Туалет ГВ

263.000

264.000

1.000

4/2018

         Додаткову інформацію щодо термінів проведення повірки лічильників можна отримати в абонентському відділі КП «Міськводоканал» за адресою: м. Суми, вул. Білопільський шлях, 9. Телефони для довідок: 700-692, 700-693, 700-156, 700-157, 700-158.

         У зв’язку з відсутністю у штатному розкладі КП “Міськводоканал” СМР посади оператора повірки, дії щодо повірки здійснює третя особа. 

      Увага! Зміна вартості послуг з повірки засобів обліку води.

        З 01.04.2019 збільшується вартість послуг з повірки засобів обліку води, яка проводиться КП "Міськводоканал" Сумської міської ради із залученням ДП "Сумистандартметрологія" на договірних засадах.

         Вартість послуг з повірки засобів обліку води, починаючи з 1 квітня 2019 року, становитиме:

 - для населення  - 170 грн. 00 коп. в т.ч. ПДВ/ за один водолічильник;

- для підприємств, установ, організацій та інших споживачів (крім населення) - 207 грн. 30 коп. в т.ч. ПДВ/за один водолічильник.

      Зростання ціни на послуги з повірки засобів обліку води пов'язане з підвищенням вартості послуг ДП "Сумистандартметрологія", інші складові витрат залишились без змін.

        Перелік уповноважених державних підприємств та установ, що належать до сфери управління Мінекономрозвитку, підприємств, установ та організацій на проведення повірки ЗВТ та Державний реєстр наукових метрологічних центрів, метрологічних центрів і повірочних лабораторій, уповноважених на проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, розміщено на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку (http://http://www.me.gov.ua) у розділі “Діяльність” - “Технічне регулювання” - “Метрологія” - “Уповноважені організації на проведення повірки засобів вимірювальної техніки”. Таким Переліком станом на жовтень 2018р. визначено суб’єктів господарювання, які уповноважені здійснювати вимірювання параметрів потоку, витрати, рівня, об’єму речовини.

        Звертаємо увагу споживачів, що розпломбування та опломбування лічильників холодної води, відповідно до “Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, проводиться лише представником КП “Міськводоканал” СМР.

       При проведенні повірки лічильників в інших метрологічних центрах споживачу необхідно надати до КП “Міськводоканал” СМР заяву (разом з копією свідоцтва або довідки) за адресою вул Білопільський шлях, 9, І -ий поверх, кабінет №4. Робочі дні: понеділок- четвер з 7-30 год. до 16-30 год. без перерви на обід, п’ятниця з 7-30 год. до 15-15год. без перерви на обід, субота та - неділя вихідні дні.

         Свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки – це документ, що підтверджує придатність до подальшого використання лічильника.

         Довідка про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки – це документ згідно з яким лічильник не може в подальшому застосовуватися для нарахування споживачу оплати за послуги з водопостачання.

Як проводиться розрахунок у період проходження повірки лічильників ?

         Пунктом 15 “Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, визначено, що періодична повірка засобів обліку води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. Протягом одного місяця споживач оплачує відповідні послуги згідно з середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці.

Якщо лічильник води не пройшов повірку?

         У разі, якщо лічильник, згідно з довідкою стандартметрології був визнаний непридатним до використання, споживачу необхідно звернутись до КП «Міськводоканал» СМР із заявою на його розпломбування. Лише після проведення розпломбування провести заміну лічильника на новий.

         Після заміни лічильника на новий споживач повинен звернутися до КП “Міськводоканал” СМР за адресою вул Білопільський шлях, 9, І-ий поверх, кабінет № 4 із заявою на опломбування лічильника холодної води для розрахунків відповідно до фактичних показників.

           При придбанні нового лічильника споживачу необхідно пам’ятати наступне:

- Обов'язкова наявність технічного паспорту приладу обліку. У паспорті мають бути вказані тип приладу, діаметр приладу, заводський номер, дата продажу, дата повірки лічильника.

- Обов'язково необхідно перевірити комплектацію приладу обліку відповідно до технічного паспорту.

- Марки лічильників води, які дозволяються для експлуатації в Україні,  внесені до Державного реєстру приладів обліку. Рекомендовано встановлювати лічильники з антимагнітним захищенням.

- Згідно з п. 3.4 Положення про порядок встановлення за власні кошти квартирних засобів обліку споживання води та взяття їх на абонентський облік, затвердженого наказом Управління житлово — комунального господарства № 40 від 12.12.2000 р. “Якщо на момент введення лічильників в експлуатацію закінчилася половина встановленого терміну між перевірками з дня їх виготовлення, який зазначається підприємством — виробником в експлуатаційних документах, то перед монтажем лічильники також підлягають повірці”.

Як передати показники лічильників?

         КП “Міськводоканал” Сумської міської ради нагадує, що показники лічильників холодної води споживачі можуть повідомити з 05 по 15 число кожного поточного місяця

- у робочі дні понеділок - четвер з 7:30 до 16:30 за номерами: 700-156, 700-157, 700-158, 700-150, 700-151, 700-154; п’ятниця з 7-30 год. до 15-15 год.

- у вихідні та робочі дні цілодобово на автовідповідачі: 700-156, 700-157, 700-158, 700-150;

- SMS-повідомленням на мобільні номери: 050-307-61-93, 050-307-63-97; 067-548-20-78, 067-548-01-75;

- через сайт підприємства www.vodokanal.sumy.ua за допомогою абонентської форми «Онлайн-відправка показань лічильника» або на адресу електронної пошти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

- через месенджер “VIBER” за номерами : 050-407-81-01 , 067-547-44-46.

УВАГА !

         Відповідно до положень ст. 8 ЗУ “Про метрологію та метрологічну діяльність” зазначено, що у сфері законодавчо регульованої метрології застосовуються засоби вимірювальної техніки, які відповідають вимогам щодо точності, регламентованим для таких засобів, у встановлених умовах їх експлуатації. Законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки дозволяється застосовувати лише за умови їх відповідності цьому Закону та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки.

         Якщо термін державної перевірки лічильника води закінчився або згідно з довідкою стандартметрології був визнаний непридатним до використання, такий прилад, як розрахунковий, застосовуватися не може і подальше нарахування споживачу оплати за послуги з водопостачання та водовідведення суперечить положенням чинного законодавства.

         У цьому випадку плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до затверджених нормативів (норм) споживання.

         ВСТАНОВЛЕННЯ ЛІЧИЛЬНИКІВ

         Для тих споживачів, які мають намір встановити лічильник(и) холодної води, щоб розраховуватися з КП "Міськводоканал" СМР за фактично використану воду, необхідно звернутися до КП “Міськводоканал” СМР:
  І-ий поверх, кабінет № 4 для замовлення технічних умов.

Графік роботи кабінету № 4

Понеділок - четвер з 7:30 до 16:30, п'ятниця з 7:30 до 15:15. Субота, неділя - вихідні.

         Після отримання технічних умов споживачу необхідно звернутися за допомогою до спеціалізованої організації для проведення монтажу лічильника. Після здійснення монтажу надати до КП "Міськводоканал" СМР наступні документи:

- копію технічних паспортів на лічильники води;

- копію акту виконаних робіт (від спеціалізованої організації), яка провела монтаж вузлів обліку води;

- копію сплаченої квитанції за обсяг злитої води при встановленні квартирних лічильників (якщо це проводилось);

- довідка про склад сім'ї від Центру надання адміністративних послуг у місті Суми вул. Горького, 21;

         Крім цього рекомендовано надати:

- фото водопровідного стояка від стелі до полу, а в разі його відсутності - міста вводу водопроводу до квартири;

- фото водопроводу від стояка (вводу) до водопроводу після лічильника;

- фото циферблату лічильника з чітким відображенням його маркування, заводського номеру і показників.

Рекомендований перелік приватних фірм, які займаються встановленням нових лічильників:

  1. ТОВ "Аква-Прилад", вул. Білопільський шлях, 16, тел. 66-08-00, 66-00-70, 095-859-80-72, 099-766-85-47, 067-737-36-48;
  2. "Комфортремсервіс", вул. Псільська, 26, тел. 66-00-35;
  3. ТОВ "Прометей" - С, тел. 095-772-33-31;
  4. ФОП "Завора М.О.", тел. 066-899-52-36.