Пільги  та  субсидії

З 1 жовтня 2014 року пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг надаються в межах соціальних нормативів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування".

Постановою затверджені єдині для всієї України соціальні нормативи коистування житлово-комунальними послугами, в межах яких надаються пільги та житлові субсидії.

Зокрема, соціальні нормативи користування послугами з централізованого постачання холодної води встановлено в обсязі 2,4 куб. метра на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 4,0 куб. метрів на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води;

з цетралізованого постачаня гарячої води - 1,6 куб. метрів на одну особу на місяць;

з централізованого водовідведення - 4,0 куб. метрів на одну особу на місяць.

Звертаємо увагу, що комунальні послуги підприємство надає споживачам безперебійно, за винятком, виключно, часу перерв, визначених відповідно до ч.3 ст. 16 Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Пільги

Окремі  категорії  населення  користуються  пільгами  на   житлово – комунальні  послуги.  У разі  отримання  права  на  пільги споживачу  необхідно  спочатку  звернутися  до  Управління соц. захисту  населення (вул. Харківська, буд. 35)  для  реєстрації  в  Єдиному  державному  автоматизованому  реєстрі  осіб- пільговиків.  Після  цього  споживач - пільговик  подає водоканалу  письмову  заяву та документи,  що  підтверджують  право  на  пільгу,  а  саме  -  копію  пільгового  посвідчення,  довідку  про  склад  сім`ї  та  ідентифікаційний  код  пільговика.  Оплата  за послуги   з   урахуванням   пільг  нараховується  з  дати  подання документів, що підтверджують право на пільгу.

У  разі  встановлення  квартирних  засобів  обліку  методика  нарахування  пільги  на  послуги  водопостачання  та  водовідведення  відрізняється  від  методики  нарахування  пільг  на  інші  комунальні  послуги.  Показання розподіляються  пропорційно  кількості мешканців  квартири.  Пільги  споживачам  з  оплати  послуг надаються  на  частку,  отриману  після такого розподілу,  за  фактичними витратами, але  не  вище  нормативів (норм) споживання,  визначених  законодавством.

Субсидії

Субсидія  -  це  щомісячна   безготівкова  допомога  від  держави  на  відшкодування  витрат  на  оплату  житла  та  комунальних  послуг  малозабезпеченій  категорії  населення.

Для  призначення  житлової  субсидії  необхідно звернутися  до  Управління  соціального  захисту  населення  Сумської міської ради.

Прийом  документів  з  питання  призначення  житлових  субсидій  проводиться  спеціалістами  управління за адресою: м. Суми, вул. Харківська, буд. 35, т. 60-46-04

Додатково інформуємо, що відповідно до пункту 15 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 № 848, зі змінами, громадяни, яким призначено субсидію, зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі, коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

У разі споживання послуги в обсязі меншому, ніж соціальний норматив, оплату послуги проводити не потрібно, а сума субсидії, яка не використана внаслідок економії споживання послуг, буде зарахована надавачем послуги на особовий рахунок отримувача субсидії.

Оскільки значна кількість мешканців міста проживає у житлових приміщенях, площа яких перевищує соціальну норму, а у разі відсутності індивідуальних приладів обліку комунальних послуг, нарахування їх вартості вище соціальних нормативів користування комунальними послугами, різницю у вартості нарахувань отримувачі субсидії повинні сплачувати самостійно.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється за поданням організацій-надавачів житлово-комунальних послуг, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами.

Поновлення припиненої субсидії не передбачено чинним законодавством, тому для визначення права на призначення субсидії громадянам необхідно подати до Управління соціального захисту населення Сумської міської ради нову заяву про призначення субсидії та документ, що підтверджує погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.

Особливості нарахування субсидії при наявності пільги

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії з 1 травня 2016 року не нараховуються відповідні пільги.