Відсторонення директора водоканалу може спричинити комунальний колапс у місті

Робочий тиждень сумського водоканалу розпочався без очільника підприємства.

У п’ятницю, 21 травня,  слідчий суддя Ковпаківського районного суду міста Суми Катрич О.М. задовольнила клопотання прокуратури про відсторонення директора КП «Міськводоканал» Анатолія Сагача від посади на час проведення досудового розслідування.

Слід зазначити, що гучні заголовки деяких сумських журналістів про відсторонення Сагача А.Г. через хабар не відповідають дійсності. Анатолія Сагача суд тимчасово, до 20 червня, відсторонив від посади на період проведення досудового слідства через нібито відсутність контролю з його боку за своєчасною сплатою  податків підприємства у 2018 -2020 роках.

Органи досудового розслідування вважають, що Анатолій Сагач, перебуваючи на посаді, знищить чи підробить речі та документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливатиме на свідків та інших учасників кримінального провадження.

Суд абсолютно не врахував, що органи досудового слідства і прокуратури вже і без відсторонення від посади Анатолія Сагача фактично отримали і дослідили речі, документи, допитали свідків.

У повідомленні про підозру Анатолію Сагачу безпідставно зазначено, що на момент виникнення податкових зобов’язань у КП «Міськводоканал» були наявні грошові кошти у достатньому обсязі для сплати податкових зобов’язань. Хоча було загальновідомо, що підприємство перебувало у скрутному фінансовому становищі через збитковий тариф.

Адвокат Михайло Іванченко: «Протиправність дій Анатолія Сагача нічим не обґрунтована. На ухвалу буде подана апеляційна скарга. Прокурорами та слідчими у провадженні всупереч вимогам ст.9 КПК не досліджено обставини, що виправдовують Анатолія Сагача, тобто можна вважати, що досудове розслідування відносно нього проводиться упереджено, всупереч вимогам Конституції України та Кримінального процесуального кодексу. У судді не було наявного обґрунтування щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, щоб відсторонити директора водоканалу від посади».

Окрім того, в ухвалі судді Катрич О.М. зазначено, що відсторонення не несе негативних наслідків для інших, ігноруючи той факт, що КП «Міськводоканал» є підприємством стратегічного значення, яке постачає питну воду для усього міста. Відсторонення директора підприємства критичної інфраструктури прикордонного регіону в умовах пандемії може мати непередбачувані наслідки: від можливих перебоїв в наданні послуг до техногенної екологічної катастрофи. Як наслідок, підприємство вже на сьогодні потерпає від перебоїв у діяльності, пов’язаних, як з проведенням розрахунків, так і в адміністративно-господарській діяльності.