Геоінформаційні технології для ефективної роботи сумського водоканалу

Окрім модернізації насосного обладнання та заощадження електроенергії, КП «Міськводоканал» продовжує оптимізацію процесів керування системами водопостачання, водовідведення для зниження витрат на їхнє утримання.

Сучасні технології  здатні значно полегшити роботу підприємства, особливо коли мова йде про картографування численних об`єктів, збір та аналіз  великих обсягів інформації, виконання різноступеневих задач в процесі водозабезпечення та каналізування міста. Для всіх цих потреб сумський водоканал вже кілька років має спеціальну геоінформаційну систему (ГІС).

За час користування системою майже всі підрозділи підприємства відчули переваги її впровадження. ГІС дає можливість більш швидко та якісно виконувати повсякденні роботи: економити час при ліквідації аварійних ситуацій та розгляді скарг від абонентів, зменшувати втрати води, а також економити паливні та енергетичні ресурси підприємства.

На сьогодні для подальшої належної роботи  з електронними даними зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення існує необхідність  впровадження сучасного програмного забезпечення, яке  збереже та розширить  наявний функціонал геоінформаційної системи.

«КП «Міськводоканал» має відображені на електронній мапі дані інвентаризації та технічного стану усіх водопровідних та каналізаційних мереж. Наявна ГІС дає змогу визначитися з першочерговими заходами з оптимізації роботи інженерних систем водоканалу. Автоматизація та диспетчеризація підвищує оперативність й ефективність управління та дозволить поступово відійти від людського фактора. У ході виробничої діяльності ГІС повинна постійно оновлюватися та доповнюватися, мати належний технічний супровід. Сучасні технології вже дозволяють інтегрувати дані ГІС в розрахунково-інформаційний комплекс інженерних мереж. Це потрібно задля забезпечення безперебійної та надійної роботи підприємства, досягнення максимально економічного ефекту та підвищення якості послуг», – зазначив Анатолій САГАЧ, директор КП «Міськводоканал».

Створити інформаційно-розрахунковий комплекс сумський водоканал планує у 2022 році під час виконання заходів інвестиційної програми.

Фахівці КП «Міськводоканал» вже ознайомились з досвідом КП “Чернігівводоканал”, яке на базі наявної геоінформаційної системи розробило такий комплекс. Спеціалісти чернігівського водоканалу поділилися досвідом успішної роботи та враженнями від впровадження системи та її програмного забезпечення.

Окрім принципів створення інформаційно-розрахункових комплексів мереж водопостачання, фахівцями водоканалів були обговорені основні положення розробки ДСТУ за даним напрямком.