Екофорум у Львові: водна галузь потребує інвестицій, скоригованих тарифів та нових стандартів підтримки споживача

Минулого тижня Міжнародний Екологічний форум у Львові зібрав 210 фахівців водної галузі. Захід відбувся за ініціативи Асоціації «Укрводоканалекологія» за участю директорів водоканалів України, представників профільного Міністерства, НКРЄКП, органів місцевого самоврядування, бізнесу, міжнародних донорських організацій.
У дводенній роботі форуму взяв участь директор КП “Міськводоканал” Анатолій Сагач, який розповів присутнім про роботу сумського водоканалу під час війни.
Екофорум Львів 2022, ресторан “Парк”, 15 вересня 2022
«Попри складні обставини Львів не змінив традицій і гостинно зібрав нас на щорічний Екофорум. Цьогоріч у нас більше сумного досвіду. Через невиправдану російську агресію перед водоканалами України постали серйозні виклики. Сумщина як прикордонна з росією область однією з перших потрапила під масовану навалу сухопутних військ окупанта. Після артобстрілів і авіаударів по Сумах були пошкоджені водомережі та колектори, затоплені каналізаційні станції, була знеструмлена майже вся область. Хочу подякувати і своїм працівникам, і колегам-енергетикам, які фактично за добу запустили всі комунікації. Ми розуміємо, що самі не впоралися би з усіма проблемами. Тому безмежна вдячність Асоціації «Укрводоканалекологія», Асоціаціям водоканалів європейських країн (Польщі, Німеччини, Литви), міжнародним організаціям (ЮНІСЕФ, ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ), партнерам зі Швейцарії за надане КП «Міськводоканал» гуманітарне обладнання. Вдячний сумському бізнесу та колегам з усієї України за допомогу з паливом, реагентами та матеріалами для ремонтних робіт, засобами гігієни, і навіть харчовими продуктами для наших працівників», – зазначив у своєму виступі Анатолій Сагач.
Учасники Екофоруму обговорили найактуальніші питання забезпечення населення питною водою в умовах воєнних дій, фінансово-економічний стан водоканалів, розглянули досвід регулювання ринку послуг в країнах ЄС, ознайомилися з роботою міжнародних донорських організацій, визначилися з основними шляхами відновлення та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства України.
Результатом заходу стало напрацювання проєкту резолюції щодо критичної необхідності перегляду джерел фінансування водопостачальних підприємств України, яку буде адресовано Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Раді національної безпеки й оборони України.

Під час форуму Асоціація відзначила спеціальною нагородою КП «Міськводоканал» за стійкість та мужність. Своєю чергою Анатолій Сагач вручив подяки від сумського водоканалу партнерам, які надали комунальному підприємству гуманітарну допомогу.

У рамках заходу відбулася галузева виставка інноваційних технологій та обладнання. Також усі охочі могли ознайомитися з виробничими потужностями ТОВ «Інсталпласт», завітавши з екскурсійною групою на підприємство.
Екофорум Львів 2022, ресторан “Парк”, 15 вересня 2022