КП «Міськводоканал» дотримується вимог природоохоронного законодавства

Вчора на сайті Державної екологічної інспекції в Сумській області було оприлюднено інформацію щодо накладання штрафу в розмірі понад 43 мільйони гривень на КП «Міськводоканал» Сумської міської ради нібито через відсутність спеціального дозволу на користування надрами.

Повідомляємо, КП «Міськводоканал» діє в рамках чинного законодавства, здійснює забір води із підземних горизонтів відповідно до вимог Кодексу України «Про надра»  та має спеціальний дозвіл на користування надрами від 22.03.2000 № 2165.

Зазначаємо, що сумський водоканал забезпечує містян водою через видобування питних підземних вод з шести водозаборів: Пришибського, Лепехівського, Ново-Оболонського, Тополянського, Токарівського, Лучанського. Відповідно до вимог природоохоронного законодавства, для видобутку води підприємство повинно мати «Спеціальний дозвіл на користування надрами» від  Державної служби геології та надр України та своєчасно його подовжувати. Для цього КП «Міськводоканал», як  надрокористувачем,  у 2019 році було подано заяву до відповідних органів, що дозволило зберегти право на продовження строку дії наявного спецдозволу.

За рішенням Державної служби геології та надр України, строк дії спеціального дозволу продовжено до  22 березня 2040 року. Таким чином, КП «Міськводоканал» видобував питну воду без порушень законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів.