КП «Міськводоканал» за рахунок інвестиційних програм здійснює низку заходів для економії енергоресурсів та підвищення надійності роботи обладнання

У 2020 році водоканал продовжив здійснювати осучаснення каналізаційного насосного обладнання. В рамках довиконання заходів інвестиційних програм минулих років придбані, змонтовані та запущені в роботу сучасні насосні агрегати на чотирьох каналізаційно-насосних станціях №№ 3, 4, 13, 15.

«На кожній станції було змонтовано по 1 насосу разом із сучасними зворотними клапанами та шиберно-ножовими засувками. Це дає нам економію енергоресурсів. Наприклад, на КНС-3 замінено насос «СД 250» з двигуном потужністю 37 кВт/год на насосний агрегат з шафою керування фірми «Willo» з електродвигуном потужністю 15 кВт/год. Окрім цього, модернізація насосного обладнання забезпечить безперебійність та надійність роботи каналізаційних станцій», – зазначає начальник ремонтно-експлуатаційного управління Андрій Кулик.

Задля підвищення надійності роботи насосного обладнання і для здійснення первинної механічної очистки стічних вод КП «Міськводоканал» переоснащує каналізаційно-насосні станції сучасними решітками  з нержавіючої сталі в комплекті з пресами та шнеками.

«Ще у 2019 році підприємство придбало та змонтувало на КНС-1А одну каналізаційну механізовану решітку грабельного типу з шафою управління. З придбанням другої решітки у 2020 році, КНС-1А тепер повністю переоснащена. Впровадження цього заходу дає можливість  максимально затримувати  в потоці стічних вод сміття та зменшувати навантаження на насоси, адже якщо решітки не затримують каміння та ганчір’я, то насоси  працюють з перенавантаженням, а інколи виходять з ладу і потребують додаткового ремонту», – зазначає директор Анатолій Сагач.

Також переоснастили решітками найпотужнішу каналізаційну насосну станцію міста – КНС № 2, яка забезпечує перекачування  стічних вод з Курського мікрорайону та центральної частини міста, а це близько 45 % об’єму всіх міських стічних вод.

Заходами інвестиційних програм передбачається поступове оновлення автопарку підприємства.

«Вантажопідйомне обладнання, електрообладнання, вентиляційні системи об’єктів водоканалу вимагають постійного технічного огляду  та ремонту. Також всі насосні агрегати обладнані системами автоматичного контролю та приєднані до системи  диспетчеризації, і, в разі виникнення аварійної ситуації, вимагають  термінового реагування. Тому для забезпечення безаварійного водопостачання та водовідведення міста, підтримання обладнання в працездатному стані, підвищення  ефективності та мобільності роботи  основних підрозділів був придбаний вантажний автомобіль JAC Х200  N35», – розповів Анатолій Сагач.

Придбання  автомобілю обійшлося у 518 тисяч гривень (без ПДВ). Загальна сума довиконання заходів інвестиційних програм 2017-2018 років становить понад 8 мільйонів гривень (без ПДВ).