КП «Міськводоканал» здійснює осучаснення каналізаційного насосного обладнання

Задля підвищення надійності роботи насосного обладнання та здійснення первинної механічної очистки стічних вод водоканал щорічно виконує заходи з поступового переоснащення каналізаційно-насосних станцій міста сучасними решітками  з нержавіючої сталі в комплекті з пресами та шнеками. Оновлення здійснюється за кошти амортизаційних відрахувань.

«У рамках виконання заходів інвестиційних програм підприємство вже переобладнало механізованими решітками грабельного типу каналізаційні станції № 1А та № 2. У цьому році придбано та встановлено дві  сучасні решітки з шафами керування на шостій станції. Впровадження таких заходів дає можливість  максимально затримувати  в потоці стічних вод сміття, якого за добу може надійти до 300-х кг, та зменшувати навантаження на насоси. Якщо решітки не затримують каміння та ганчір’я, то насоси  працюють з перенавантаженням, а інколи виходять з ладу і потребують додаткового ремонту», – зазначає директор Анатолій САГАЧ.

Загальна вартість впровадженого заходу інвестиційної програми -1мільйон 845 тисяч гривень.

Каналізаційна  насосна  станція № 6  є однією  із шести головних станцій міста, які перекачують стічні води в основний  напірний колектор, через який  стоки  надходять  до очисних споруд.

Попередні решітки з чорного металу мали значну корозію, не достатньо здійснювали первинну  механічну очистку стічних  вод від крупногабаритного сміття та потребували негайної заміни.