У сумському водоканалі обговорили питання забезпечення громад питною водою з французькими партнерами та народним депутатом Ігорем Васильєвим  

Із перших тижнів війни через сумський водоканал відбувається координація надання допомоги водоканалам Сумщини, оскільки плідна співпраця КП «Міськводоканал» з Асоціацією «Укрводоканалекологія» та міжнародними донорськими організаціями розширює можливості гуманітарної підтримки водогосподарського комплексу всієї області.

 

Про допомогу зі збереження та  відновлення централізованої подачі води в територіальних громадах йшлося під час робочої зустрічі, яка відбулася у сумському водоканалі. У заході взяли участь народний депутат України Ігор Васильєв, голова Степанівської територіальної громади Володимир Лукаш та представники французької гуманітарної організації ACF.

« Під час війни ворог свідомо руйнує інфраструктуру, створюючи загрози життю та здоров’ю мирних українців.  Тому забезпечення питною водою -питання пріоритетне та критичне. Від громад округу до мене надходять звернення, в тому числі щодо потреб в обладнанні та матеріалах. Територіальним громадам важко самотужки вирішувати задачу питного водопостачання у надзвичайних умовах війни. Потрібно об’єднувати зусилля», – зазначив народний депутат Ігор Васильєв.

 

За словами голови Степанівської громади Володимира Лукаша, в громадах вкрай важко з обладнанням, адже всі вони недофінансовані. Населення майже без роботи та не може сплачувати за послуги. Критичною є потреба в генераторах та насосному обладнанні.

Учасники зустрічі донесли до французьких партнерів основні проблеми та виклики, пов’язані із забезпеченням водою населення прикордонної області, визначилися з першочерговою допомогою.

 

«Сумський водоканал дякує кожному, хто допомагає підприємству забезпечувати питною водою людей у цей непростий час: міжнародним організаціям за підтримку, народним депутатам за увагу та готовність співпрацювати. Звичайно, потрібна комплексна реалізація державної політики у сфері питного водопостачання з урахуванням воєнних реалій», – підсумував директор КП «Міськводоканал» Анатолій Сагач.

 

Зі свого боку КП «Міськводоканал» звернулося до французької гуманітарної організації ACF з проханням допомогти підприємству з  поліетиленовими трубами та фасонними частинами для можливості своєчасного виконання аварійно-відновлювальних робіт на зовнішніх мережах.