Що таке абонентська плата?

 

Із 1 лютого 2022 року споживачам КП «Міськводоканал» СМР уведено плату за абонентське обслуговування.

За що сплачує споживач?

Абонплата – це щомісячний фіксований платіж, що включає в себе витрати підприємства, пов’язані з укладанням договорів, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води, формуванням та друком платіжних квитанцій тощо.

Раніше такі витрати були включені до тарифу, проте, відповідно до чинного законодавства, наразі абонплата виведена окремо, оскільки не є комунальною послугою.

Як нараховується плата за абонентське обслуговування?

Абонентська плата нараховується з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців в квартирі чи об’ємів споживання послуги.

Платіж нараховується окремо на водопостачання та водовідведення (адже існують абоненти, які отримують послуги лише з водопостачання, або ж навпаки – з водовідведення).

Який розмір абонплати?

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №808 встановлений граничний розмір абонплати на рівні 35,19 грн для водопостачання, а також 35,19 грн для водовідведення станом на 1 січня 2022 року.

Після проведення розрахунків КП «Міськводоканал» СМР встановило для споживачів підприємства значно менший рівень абонплати.

Відтак, плата за абонентське обслуговування для багатоквартирних будинків становить:

– на послугу з централізованого водопостачання (з обслуговуванням та заміною вузла комерційного обліку) – 10,68 грн з ПДВ ;

– на послугу з централізованого водопостачання (без обслуговування та заміни вузла комерційного обліку) – 9,29 грн з ПДВ;

– на послугу з централізованого водовідведення – 9,90 грн з ПДВ.

Плата за абонентське обслуговування нараховується відповідно до вимог Закону України  «Про житлово-комунальні послуги» та постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг» (зі змінами), внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 1 вересня 2021 року №928.

Зазначимо, плата за абонентське обслуговування не нараховується споживачам, що уклали колективний договір, тобто сплачують за цю послугу ОСББ або управителям багатоквартирних будинків.

За додатковою інформацією щодо нарахування абонплати можна звернутися за номером телефону: (0542) 700 153.