Енергоєкономія та автоматизація: енергетики КП «Міськводоканал» встановлюють шафи керування на каналізаційно-насосних станціях

Починаючи з 2017 року, за рахунок Інвестиційних програм КП «Міськводоканал» розпочало поступову заміну застарілого каналізаційного обладнання на енергоощадне. Станції облаштовуються сучасними насосними агрегатами, трансформаторами напруги, шафами керування.

Наразі працівниками відділу головного енергетика встановлюються шафи керування з плавним пуском та пристроями обробки інформації з датчиків для насосів каналізаційно-насосної станції 1А.

Таке оснащення забезпечить комплексний захист електродвигунів насосного обладнання та можливість приєднання до системи віддаленого контролю та автоматизованого диспетчерського управління. Адже водоканал активно впроваджує автоматизацію для ефективнішого управління технологічними процесами та зниження ресурсовитрат.

Каналізаційно-насосна станція 1А приймає та перекачує стічні води, які надходять із житлових масивів вулиць Троїцька, Новомістенська, Привокзальна, Леваневського, Героїв Сумщини, проспекту Шевченка та прилеглих до них. На сьогодні водоканал завершує роботи з повного переоснащення обладнання цієї станції.

«Завдяки такому технічному оновленню зменшиться навантаження на електричні мережі через зниження пускових токів у шість разів. Суттєво зменшаться динамічні перевантаження обладнання під час запусків та зупинок, відповідно, не буде гідравлічних ударів, а отже збільшиться міжремонтний інтервал та надійність роботи обладнання. Окрім того, каналізаційна станція 1А – це майже повністю готовий об’єкт під проєкт диспетчеризації», – зазначив головний енергетик підприємства Андрій Окопний.

Роботи виконуються фахівцями підприємства за кошти амортизаційних відрахувань у рамках довиконання Інвестиційних програм минулих періодів.