КАНАЛІЗАЦІЯ – НЕ СМІТНИК!

У Сумах понад 331 км каналізаційних мереж різного діаметру (від 100 мм до 1,2 м), по яких транспортуються побутові та промислові стічні води до очисних споруд нашого міста. Проте безперебійному водовідведенню господарсько-побутових стічних вод інколи заважають «затори», які виникають як на внутрішньобудинкових мережах так і на мережах централізованого водовідведення.

 Щоденно працівники КП «Міськводоканал»  вичищають з мереж і колекторів купи сміття…. До каналізації потрапляє все, що мало б потрапляти до смітника. Деяки власники квартир викидають прямісінько до унітаза харчові відходи, ганчірки, підгузки, битий посуд, поліетиленові пакети, пластикові пляшки та інше побутове сміття.

Причина недбайливого ставлення мешканців міста до міської каналізації невідома. Проте це призводить до того, що в каналізаційних трубах утворюються «пробки», які забивають систему. Відповідно, усі стоки (з фекаліями) потрапляють не в каналізаційні мережі, а заливають підвали та квартири на перших поверхах. Відтак страждають самі мешканці, починають лаяти владу та нарікати на роботу комунальних служб, вкотре забуваючи, що унітаз – це не смітник і не потрібно його використовувати не за призначенням.

Для ефективного функціонування водовідвідної мережі необхідно дотримуватись правил користування, пам’ятати, що дозволено скидати фекальні маси та рідини, що не мають клейкових властивостей.  Забороняється скид до мережі централізованого водовідведення побутових та будівельних відходів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, ганчір’я, підгузків, целофанових плівок тощо.

Жири і оливи, які здатні накопичуватися на стінах труб, поступово звужують їх діаметр, а іржа, пісок, ганчірки, поліетиленові вироби осідають або застряють у місцях поворотів каналізаційної траси, створюючи інколи настільки серйозні закупорювання, що усунути їх можливо лише за допомогою спецтехніки.

За рік аварійні бригади КП «Міськводоканал» ліквідовують   тисячі засмічень на каналізаційних мережах, в середньому 8-10 на добу. Літом, у період консервації, диспетчерською службою приймається більше 30 заявок на день.

Тому КП «Міськводоканал» звертається до шановних сумчан з проханням відповідальніше і дбайливіше використовувати каналізацію, не засмічувати її і вона віддячить довгими роками ефективного водовідведення.