КП «Міськводоканал» знезаражує стічні води сучасним і безпечним способом

Для зменшення рівня небезпеки на міських очисних спорудах при знезараженні стічної води КП «Міськводоканал» розпочав використовувати гіпохлорит натрію. Переваги останнього полягають в тому, що будучи ефективною заміною рідкого хлору, гіпохлорит натрію має широкий спектр дії на патогенні мікроорганізми, проте є малотоксичним та безпечнішим у використанні.

Відомо, що хлор є небезпечним для здоров’я людини і може становити загрозу для мешканців прилеглих територій у разі аварійної ситуації на об’єкті. Отже, застосування гіпохлориту натрію замість вибухонебезпечного хлору не лише убезпечує здоров’я працівників, але й дозволяє очисним спорудам КП «Міськводоканал» вийти з  переліку потенційно небезпечних об’єктів Сумської області.

КП «Міськводоканал» за власні кошти замовило розробку проєктно-кошторисної документації, а у 2018 році від міста Суми була подана заявка на співфінансування проєкту  «Реконструкція хлорного господарства на очисних спорудах м. Суми з переведенням на гіпохлорит натрію» відповідно до положень Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011-2020 роки. Замовником будівництва виступив департамент інфраструктури міста Сумської міської ради.

У 2019 році за рахунок коштів державного та міського бюджетів  завершені основні будівельно-монтажні роботи. Минулоріч об’єкт був уведений в експлуатацію та переданий на баланс та обслуговування КП “Міськводоканал” Сумської міської ради.

«Для впровадження технології знезаражування стічної води гіпохлоритом натрію були виконані будівельні роботи,  встановлено необхідне обладнання і здійснені пусконалагоджувальні роботи. Реагент гіпохлориту натрію застосовується у вигляді водного розчину і є безпечним у використанні, адже не є горючим і вибухонебезпечним. При цьому забезпечує ефективну дезінфекцію проти всіх відомих хвороботворних бактерій, грибкових інфекцій, найпростіших тощо. Персонал, який закріплений за експлуатацією обладнання на початку своєї зміни виконує аналіз робочого розчину на вміст активного хлору. Усі роботи виконуються із застосуванням індивідуальних захисних засобів»,- розповів директор Анатолій Сагач.

Протягом останніх років подібна технологія широко впроваджується на водопровідно-каналізаційних підприємствах. Зберігаючи всі переваги хлорування, метод знезараження за допомогою водного розчину гіпохлориту натрію дозволяє уникнути основної проблеми – роботи з високотоксичним газом.

Загалом на реконструкцію системи знезараження використано 2534624,8 гривень. Обсяг співфінансування з міського бюджету склав 10,5%.