На базі водоканалу обговорили питання впровадження сучасних інформаційних технологій у комунальне господарство міста

 

 

         21 лютого відбулася робоча зустріч керівництва водоканалу з директором ТОВ НВП «Енертех» (м. Харків) МИХАЙЛОМ РИБАЧУКОМ, а також з керівництвом ТОВ «Енергозберігаючі технології» (м. Київ) ЄВГЕНОМ ЮХНОВСЬКИМ та АНДРІЄМ ТОРУБАРОЮ. У зустрічі взяли участь заступник мера м. Суми з питань ЖКГ ОЛЕКСАНДР ЖУРБА та директор департаменту інфраструктури міста ГРИГОРІЙ ЯРЕМЕНКО.

У ході зустрічі говорили про перспективи створення містобудівного кадастру з використанням сучасних спеціалізованих геоінформаційних технологій, аналізували вже створену водоканалом ГІС водопостачання та водовідведення, обговорювали аспекти її подальшої інтеграції до майбутнього єдиного загальноміського електронного обліку інженерних комунікацій.

IMG 4398

За словами МИХАЙЛА РИБАЧУКА, на сьогоднішній день сумський водоканал разом з ТОВ НВП «Енертех» виконав величезну роботу і, як наслідок, має одну з найкращих ГІС в Україні для виконання різноступеневих задач в процесі експлуатації та управління системами водопостачання та водовідведення.

«Сьогодні ми маємо відображені на електронній мапі дані інвентаризації та технічного стану усіх водопровідних та каналізаційних мереж. Ніколи на цьому підприємстві не було більш повної та точної інформації. Проте хотілося б, щоб на загальноміському рівні був обраний єдиний оптимальний якісний програмний продукт, який не лише надавав би реальну картину наявних міських комунікацій, але й міг би задовольнити потреби та вимоги підприємств міста, забезпечивши як повну інтеграцію вже напрацьованої інформації, так і можливість її подальшого оновлення», – зазначив АНАТОЛІЙ САГАЧ.

IMG 4440

Самі ж фахівці водоканалу на зробленому не зупиняються. Маючи ГІС, намагатимуться ув’язати її з можливостями сучасної автоматизованої системи управління технологічними процесами.

Аспекти та переваги впровадження процесів автоматизації та диспетчеризації сумським фахівцям презентували АНДРІЙ ТОРУБАРА та ЄВГЕН ЮХНОВСЬКИЙ, фахівці ТОВ «Енергозберігаючі технології» – компанії, яка має переконливий досвід роботи в цьому напрямку з багатьма водоканалами України. За їхніми словами, знаючи мережі міста та гідравліку, можна досягти суттєвої економії, адже ГІС надає можливість більш точно розрахувати навантаження на насосне обладнання, що в свою чергу дозволяє визначитися з необхідними потужностями, обирати оптимальніші режими роботи, що неодмінно призводить до значної економії енергоресурсів та підвищення надійності роботи обладнання.

IMG 4498

«ГІС дає нам можливість об’єднати всю інформацію в єдину систему та визначитися з заходами з оптимізації роботи системи водопостачання та водовідведення, а автоматизація підвищить оперативність та ефективність управління, дозволить поступово відійти від людського фактору, забезпечить більш чітку візуалізацію параметрів технологічних процесів. Це потрібно впроваджувати задля забезпечення безперебійної та надійної роботи, досягнення максимально економічного ефекту та підвищення якості послуг, які надає КП «Міськводоканал». Переконані, що міська влада підтримає нас у наших намірах», – підсумував зустріч АНАТОЛІЙ САГАЧ.

IMG 4500