Новобудова по вулиці Івана Сірка без води, бо не введена в експлуатацію

Шляхи вирішення проблемного питання підключення новозбудованого житлового будинку № 34/2 по вулиці Івана Сірка до зовнішніх мереж водоканалу обговорили під час сьогоднішньої спільної зустрічі керівництва КП «Міськводоканал», міського голови Олександра Лисенка, директора департаменту міста Олександра Журби, начальника правового управління Олега Чайченка, начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю Анатолія Довбні та генерального директора ТОВ «БВКК «Федорченко» Віктора Федорченка у присутності представників громадськості.

У ході зустрічі з’ясувалося, що нове будівництво 5-го багатоквартирного житлового будинку по вул. Інтернаціоналістів, 35 (присвоєна адреса вул. Івана Сірка, 34/2) не введено в експлуатацію, а отже немає законних підстав для підключення об’єкта до інженерних мереж.

Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю відмовлено у видачі сертифікату через ряд порушень: не в повному обсязі подані документи, виявлено недостовірні відомості у поданих документах та невідповідність об’єкта проєктній документації та вимогам будівельних норм. Без наявного зареєстрованого сертифікату немає підстав для укладення договорів про постачання будинку необхідних для його функціонування ресурсів, у т.ч. води.

Анатолій Довбня повідомив, що ще в грудні управління інформувало ТОВ «БВКК «Федорченко» про необхідність усунення допущених порушень будівельних норм, але реагування не послідувало.

Наостанок зустрічі сторони домовились про те, що ТОВ «БВКК «Федорченко» дає гарантію щодо введення об’єкту в експлуатацію в найкоротші терміни, а також здійснення в тижневий термін відповідних технічних процедур щодо підготовки внутрішніх мереж до подачі води. Після введення будинку в експлуатацію його підключення буде здійснено відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».