Працівники водоканалу взяли участь у міжнародній конференції

З 26 по 28 серпня у Харкові пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Технологія і устаткування для очищення стічних вод».

Учасники заходу обговорили реформування галузі водопровідного та каналізаційного господарства, відвідали виробничий комплекс «EKOTOН» в Чугуєві, а також Безлюдівські очисні споруди КП «Харківводоканал», де були презентовані новітні технології виробництва обладнання.

«Модернізація – одна з головних цілей нашого підприємства. Сьогодні в усіх регіонах країни існують екологічні та фінансові проблеми у сфері очистки стічних вод. Для їх вирішення важливо розробити механізм державної підтримки. Наукова конференція дає змогу не лише оцінити реалії сьогодення та перспективи майбутнього. Ми також маємо спільні проєкти з компанією «ЕКОТОН» по осучасненню обладнання на очисних спорудах та каналізаційних насосних станціях», – зазначає Анатолій Сагач, директор КП «Міськводоканал» Сумської міської ради.

Компанія «EKOTOН» заснована 25 років тому, основним напрямком її діяльності є розробка, виробництво і впровадження сучасних ефективних технологій для очищення стічних вод на об’єктах водопостачання та водовідведення як муніципальних організацій, так і промислових підприємств.

Промислова група «EKOTOН» реалізувала понад 1000 проектів в 19 країнах світу: Білорусії, Болгарії, Угорщини, Ізраїлі, Казахстані, Китаї, Латвії, Литві, Об’єднаних Арабських Еміратах, Польщі, Молдові, Нідерландах, Росії, Туркменістані, Узбекистані, Україні, Філіппінах, Саудівській Аравії.

Сумський водоканал плідно співпрацює з компанією близько 10 років. Завдяки спільним проєктам цьогоріч на очисних спорудах буде замінено 540 метрів технологічного трубопроводу системи аерації та встановлено 3 грабельні решітки на основних каналізаційних насосних станціях.

Окрім цього, у 2021 році КП «Міськводоканал» планує модернізувати КНС-6 двома механізованими решітками та замінити 13 затворів з нержавіючої сталі на розподільчі камери первинних та вторинних відстійників.