У Сумах підвищили тарифи КП «Міськводоканал» (вересень, 2018)

У Сумах підвищили тарифи КП «Міськводоканал» (вересень, 2018)

Відео за посиланням

http://tv.sumy.ua/u-sumah-pidvyshhyly-taryfy-kp-miskvodokanal/

Підвищили тарифи на воду та водовідведення КП «Міськводоканал». Таке  рішення було прийняте вчора на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.  Тарифи збільшили майже на 12 відсотків із централізованого водопостачання та більш ніж на 16 відсотків на централізоване водовідведення.

Відтепер сумчани – жителі багатоповерхівок сплачуватимуть майже 9 гривень за один кубометр води. Мешканці приватного сектору сплачуватимуть 8 гр 55 коп. Попередньо цей тариф складав 7 гривень 88 коп та 7 гр 65 коп за куб води відповідно. Водовідведення коштуватиме 7 гр 65 коп за один кубометр для багатоповерхівок та 7 гр 38 коп за послугу у приватному секторі. Це дорожче на 15 відсотків від діючого тарифу.

Причина цьому – підвищення вартості електроенергії, зарплати і податків.

На засіданні комісії був присутній директор КП «Міськводоканал Анатолій Сагач.

«Просимо підтримати коригування тарифу, тому що це вкрай важливо для нашого підприємства, щоб розрахуватися за електроенергію і працювати кожного дня. На сьогоднішній день заборгованість дуже велика – 60 мільйонів. 80 відсотків в місяць ми сплачуємо. Якщо тарифи скоригують, сподіваємось, що будемо платити 100 відсотків», – говорить він.

Про підвищення член громадської комісії з питань соціально-економічного розвитку Сумської міьскради Максим Корнієнко, каже:

“Підвищення від 12 до 16 % воно більш наближене до реальності, ніж попередні розрахунки, які були здійснені водоканалом на 2019-й рік, де передбачалось підвищення до 40 % на воду і в районі 60 відсотків на водовідведення. Перевіряти чи вон доцільні чи не доцільні ці тарифи немає сенсу, бо ніхто не проводив жодних обговорень, що є порушенням постанови НКРЄКП. В цих відкритих в в лапках обговореннях були присутні лише керівники – зацікавлені особи, жодного представника не було споживачів і ці керівники прийняли рішення, що заявок не надходило при тому, що можливості подати ці заявки вони нікому не надали”.

Вікторія Журавльова – начальник відділу зв’язків з громадськістю КП «Міськводоканал», каже:

 «П’ятого квітня 2018 року в приміщенні актової зали КП «Міськводоканалу» було проведено відкрите обговорення зміни тарифів на послуги на 2018 рік. Слухання відбулися за участю представників: сумської міської ради, сектору тарифної політики департаменту інфраструктури міста, керівників підрозділів водоканалу, які відповідають за питання розрахунків тарифів, представників громади та журналістів. Повідомлення щодо необхідності встановлення змін до тарифів на 2018 рік було розміщено на офіційному веб-сайті підприємства 21 березня 2018 року. Протягом 14 календарних днів зауважень та пропозицій від зацікавлених осіб не надійшло».

Рішення вступить у силу після публікації Постанов у віснику «Урядового курьєру».