Сьогодні в усьому світі відзначається Всесвітній день моніторингу якості води

Контроль якості питної води – важливий напрямок роботи КП «Міськводоканал». Адже від цього показника залежить здоров’я містян. Підприємство добуває та постачає сумчанам воду лише з підземних джерел, які надійно захищені від поверхневого забруднення. Тому з кранів сумчан щодня тече не абияка вода, а артезіанська, яка є екологічно чистою та не потребує додаткової очистки перед подачею.

Виробничий контроль безпечності та якості питної води здійснюється вимірювальною хіміко-бактеріологічною лабораторією КП «Міськводоканал» у складі 11 працівників. Щодня наші лаборанти здійснюють контроль якості за 10 показниками, за 39 – двічі на день.

Питна вода в централізованій системі водопостачання контролюється на всіх етапах: від місця її водозабору і до надходження води у помешкання містян. Це підтверджується не лише лабораторією міськводоканалу, але й фахівцями Держпродспоживслужби, які тримають це питання під особливим контролем.

На жаль, зношеність міської водопровідної системи, а також стан внутрішньо будинкових мереж, якими опікуються керуючі компанії, ОСББ, ЖБК, можуть негативно впливати на якісні показники води.

У разі виникнення сумнівів щодо якості води, ви завжди можете звернутися до аварійно-диспетчерської служби водоканалу. За заявою споживача лабораторією підприємства буде проведена перевірка. Пробовідбірник відбере проби безпосередньо у квартирі та на межі балансової належності, які будуть проаналізовані. У разі виявлення відхилень від нормативних вимог будуть вжиті необхідні заходи.