Спростування інформації

Держекоінспекція у Сумській області на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook опублікувала інформаційне повідомлення про те, що нібито КП «Міськводоканал» Сумської міської ради уникає допуску держінспекторів з охорони навколишнього середовища до проведення позапланової перевірки з контролю виконання приписів, які були видані за підсумками попередньої перевірки.  

Офіційно повідомляємо, що дана інформація не відповідає дійсності.

На підставі направлення та наказу Держекоінспекції у Сумській області з 8 по 21 червня 2017 року, дійсно, була проведена виїзна позапланова перевірка КП «Міськводоканал» на дотримання підприємством вимог природоохоронного законодавства у сфері водних ресурсів. За результатами перевірки був складений акт, один примірник якого 21 червня через канцелярію було надано КП «Міськводоканал» для ознайомлення.

Слід зазначити, що відбір проб 8 червня 2017 року Держекоінспекцією проводився з порушеннями Настанови щодо забезпечення якості відбирання та оброблення проб природних вод. Перелік порушень КП «Міськводоканал» надав у своїх письмових запереченнях до акту перевірки. Сам акт відбору проб фахівцями лабораторного контролю Держекоінспекції був складений у 1 екземплярі та комунальному підприємству не наданий. У відповідь Держекоінспекція викликала відповідальну особу для надання пояснень при розгляді справи про адміністративне правопорушення. В результаті, адмінпротокол складено не було, тобто не було визнано факту вчинення КП «Міськводоканал» адміністративного правопорушення.

17 липня через канцелярію підприємства надійшло направлення щодо проведення позапланової перевірки контролю виконання припису від 21 червня. Звертаємо увагу, що представниками Держекоінспекції не була витримана процедура, яка передбачена ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а саме посадовими особами органу державного нагляду не було пред’явлено керівнику підприємства або уповноваженій ним особі направлення на здійснення заходу, службових посвідчень та не вручено копію направлення.

Законом чітко визначено, що посадова особа державного нагляду (контролю) без направлення на здійснення заходу та службового посвідчення не має права здійснювати державний нагляд (контроль) суб’єктів господарювання. Плановий чи позаплановий захід щодо суб’єкта господарювання має здійснюватися у присутності керівника або особи, уповноваженої керівником. Перед початком здійснення державного нагляду посадова особа державного нагляду вносить запис до журналу реєстрації заходів державного нагляду, що також виконано не було.

КП «Міськводоканал» проводить свою діяльність прозоро та відкрито. Усі документи, які стосуються виконання приписів та впровадження заходів, своєчасно надаються представникам Держекоінспекції.

Натомість виникає питання, чому Державна екологічна інспекція у Сумській області паплюжить репутацію комунального підприємства стратегічного значення замість того, щоб витримувати процедури та дотримуватися у своїй діяльності вимог чинного законодавства?