Сумські фахівці ознайомилися з роботою модернізованих очисних споруд КП «Кременчукводоканал»

 

Нещодавно делегація з м. Суми відвідала КП «Кременчукводоканал». До складу делегації увійшли заступник Сумського міського голови ОЛЕКСАНДР ЖУРБА, директор КП «Міськводоканал» АНАТОЛІЙ САГАЧ, головний інженер ЙОСИП ТИСІВСЬКИЙ, начальник очисних споруд МИКОЛА ПОКУТНІЙ, радник міського голови ІГОР ГЕЦ та д.т.н., професор СумДУ СОТНИК МИКОЛА ІВАНОВИЧ.

Фахівці КП «Кременчукводоканал» розповіли гостям про успішну реалізацію інвестиційного проекту та про відчутний економічний ефект від впровадження сучасних технологій та новітнього обладнання на основних енергоємних об’єктах: очисних спорудах, компресорній, каналізаційних насосних станціях тощо.

IMG 4160

Свого часу КП «Кременчукводоканал» взяло участь у інвестиційному проекті «Розвиток міської інфраструктури» із залученням коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку. За ці кошти було здійснено реконструкцію відстійників, відновлено залізобетоні та металеві конструкції об’єктів очисних споруд, встановлено чотири коридорні аеротенки з використанням сучасних аераторів, виконано величезний обсяг робіт з реконструкції грабельного відділення та замінено насосне обладнання.

IMG 4103

«Метою робочого візиту було вивчення досвіду колег у проведенні реконструкції очисних споруд, яка призвела до зниження енергозатрат та до приведення у відповідність технології вимогам сучасності. У цьому питанні напрацювання КП «Кременчукводоканал» є надзвичайно актуальними, адже сьогодні у Сумах досить гостро стоїть питання капітального ремонту або повної реконструкції міських каналізаційних очисних споруд через моральний та фізичний ізнос майже всього технологічного процесу разом з будівлями, спорудами та обладнанням. Спеціалісти КП «Кременчукводоканал» розповіли про впроваджені енергоощадні заходи та ефект від модернізації, а також надали відповіді на всі наші запитання», – зазначив АНАТОЛІЙ САГАЧ.

IMG 4156

IMG 4213

       Протягом усього часу експлуатації міських очисних споруд м. Суми, а саме з 1968 року, не було жодного комплексного підходу з метою їх капітального ремонту або реконструкції. Заміна обладнання або ремонт споруд та мереж відбувались вибірково через брак фінансів, що лише давало можливість частково покращити ефективність роботи окремих вузлів. Постійне недофінансування цих робіт з кожним роком призводить до ще більшого зносу основних фондів очисних споруд міста Суми.

Щорічно КП «Міськводоканал» виконує поточні заходи з підтримання робочого стану очисних споруд. Проте ситуація потребує більш широкого впровадження технічних заходів, спрямованих на підвищення ефективності роботи обладнання.