Сумський водоканал здійснює заміну аераційної системи для підвищення якості очистки стічних вод

Для забезпечення якісної біологічної очистки стічних вод виконуються роботи по частковій заміні аераційної системи на міських очисних спорудах.  Стадія біологічної очистки є основною і проходить в аеротенках за допомогою активного мулу і аерації.

Визначальним параметром ефективності процесу очищення в аеротенках та життєздатності мікроорганізмів активного мулу є вміст розчиненого кисню. Тому до аеротенків по повітропроводах за допомогою компресорів подається повітря, яке через аератори дрібними бульбашками надходить до рідини споруд.

Через закінчення терміну експлуатації аераторів, їхнє засмічення та руйнування, невідкладним заходам з капітального ремонту підлягали аеротенки № 5 та № 6 другої черги станції очисних споруд міста.

Щоб не допустити зменшення ефективності біологічної стадії очищення стічних вод працівники КП «Міськводоканал» виконують заміну 540 метрів технологічного трубопроводу системи аерації зазначених аеротенків.  Монтоване обладнання являє собою аераційну систему на базі трубчастих аераторів виробництва ТОВ «Еко-Інвест». Кошти на обладнання виділені з міського бюджету у сумі 1 млн 700 тис гривень.

«Виконання ремонтних робіт по заміні аераційної системи та запірної арматури спрямовано на забезпечення стабільної роботи аеротенків, поліпшення якості очищення стічних вод, а також зменшення споживання електроенергії, яке відбудеться завдяки відсутності неефективних витоків повітря в місцях пошкодження фільтросних труб», – зазначив директор Анатолій Сагач.