Водоканал продовжує оновлювати автопарк

Автогосподарство підприємства отримало у свій арсенал нову спецтехніку. Поповнився автопарк міського водоканалу каналопромивочним та муловсмоктувальним автомобілями. Оглянути спецмашини особисто приїхав міський голова ОЛЕКСАНДР ЛИСЕНКО, адже техніка для водоканалу була куплена за кошти міського бюджету.

На придбання каналопромивочного автомобілю (на шасі МАЗ-6312С3-525-010, Євро-5) було віділено 3 млн. 680 тис. грн. Муловсмоктувальний автомобіль (на шасі МАЗ-5340, Євро-5) обійшовся міському бюджету у 2 млн. 580 тис. грн. Для закупівлі даної техніки тендерним комітетом КП «Міськводоканал» було проведено відкриті торги через електронну систему державних закупівель Prozorro.

IMG 3780
Питання придбання спецавтомобілей для комунального підприємства було надзвичайно актуальним. Мережі водовідведення, а їх у місті – 335 км, потребують регулярної очистки від великої кількості різноманітних забруднень. До дільниці каналізаційних мереж за рік надходить до п’яти тисяч заявок на прочищення. Проте закупорка або засмічення каналізації буває настільки суттєвою, що усунути її можливо лише за допомогою спецтехніки.

IMG 3570
Новий каналопромивочний автомобіль призначений саме для аварійного та профілактичного очищення та промивання каналізаційних мереж діаметром від 50 мм до 1500 мм. Машина оснащена насосною гідродинамічною установкою, завдяки якій вода з цистерни фургону, виходячи під високим тиском (630 атмосфер) і з великою швидкістю, розмиває осад у трубі. Враховуючи об’єми щорічної потреби у використанні даної спецмашини, термін її окупності не перевищить двох-трьох років.

IMG 3557
Для ефективного очищення колодязів від бруду підприємство придбало муловсмоктувальний автомобіль. До складу його основного устаткування входять цистерна та вакуумний насос.
«Використання нової сучасної техніки сприятиме більш ефективному та якісному обслуговуванню мереж, дозволить виконати значно більший обсяг робіт та заощадити кошти, не витрачаючи їх на оренду подібної техніки. Слід зазначити, що за допомогою нових спецавтомобілей будуть не лише усуватися засори, але й проводитися планова промивка каналізаційних мереж. Проте матеріально-технічна база підприємства потребує подальшого оновлення», – зазначив директор підприємства АНАТОЛІЙ САГАЧ.

IMG 3836
Окрім спецмашин, за кошти міського бюджету у 2016 році було придбано нове технологічне обладнання (італійського виробництва): два зварювальних генератора загальною вартістю 580 тис. гривень та мотопомпу за 437 тис. грн. Зварювальні генератори Gen Set MPM 15/400 IC-L забезпечують одночасну роботу як зварювального агрегату так і електрогенерації, а мотопомпа (JD-250 G10 FKL10 TRAILER) має продуктивність до 340 куб.м/год., працює при глибині всмоктування до 7,5 м., що дозволить при виникненні аварійних ситуацій швидко перекачувати як стоки так і забруднену воду із місць пошкоджень магістралей.

IMG 3736


Для роботи на новій сучасній техніці фахівці підприємства пройшли спеціальне навчання.