Водоканал здійснить часткову реконструкцію очисних споруд у співпраці з НЕФКО

 

Відбулася робоча зустріч фахівців водоканалу з представниками Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) та проектної організації ТОВ «Промсистеми», під час якої розглянули організаційно-технічні питання з реалізації проекту «Модернізація та реконструкція системи водовідведення у м. Суми».

Зустріч відбулась за участі фахівців НЕФКО Матті Іікканена та Сергія Зими, профільного заступника міського голови Олександра Журби, представників департаменту інфраструктури міста та департаменту фінансів, економіки та інвестицій.

IMG 2817

«Фінансова міжнародна організація планує виділити майже 2 млн. євро на реконструкцію міських очисних споруд, проте не готова фінансувати діяльність промислових підприємств міста Суми, які не вважають за потрібне дотримуватися зобов’язань щодо скиду стічних вод до каналізаційних систем. Підприємства перевищують встановлені нормативи скиду, не вживають жодних заходів з попередньої очистки, тим самим покладаючи все навантаження на міські очисні споруди», – зауважив представник НЕФКО Сергій Зима. За його словами, ефективність роботи очисних споруд – не лише задача водоканалу, але й міської влади, тому проектом передбачено співфінансування не менше 10 %.

IMG 2822

Під час обговорення були визначені основні напрямки реконструкції станції очисних споруд. Серед першочергових заходів – розробка та погодження представниками НЕФКО технічного завдання на реконструкцію 3-ої та 4-ої черги з модернізацією пісколовок, первинних та вторинних відстійників, споруд аерації та мулонасосної станції.

«Наша мета – не лише екологічна, але й економічна. Необхідно оптимально використати кошти, щоб не лише здійснити реконструкцію задля забезпечення належної очистки стічних вод, але й досягти ефекту економії, не перевитрачаючи електроенергії. Також актуальним залишається питання утилізації надлишкового мулу, або його можливого використання як добрива у сільськогосподарському виробництві», – зазначив директор Анатолій Сагач.

IMG 2814 1

Очисні споруди, які експлуатує КП «Міськводоканал», є одним із елементів життєдіяльності міста. Щодоби вони очищують до 40 тисяч кубічних метрів стічної води. За попередніми підрахунками загальна вартість їхньої повної реконструкції сягає 700 млн гривень.