З робочим візитом КП «Кременчукводоканал» відвідала делегація з сумського водоканалу

Головною метою поїздки фахівців КП “Міськводоканал” на чолі з директором Анатолієм Сагачем та віце-президентом Асоціації «Укрводоканалекологія» Ольгою Бабій було ознайомлення з роботою місцевої станції прийому рідких відходів від асенізаційного транспорту.

КП «Кременчукводоканал» збудувало за кошти місцевого бюджету два таких об’єкти, один з яких уведений у експлуатацію у листопаді 2018 року.

Зливальна станція, на якій побували фахівці сумського водоканалу, розташована на території каналізаційної насосної станції, працює в автоматичному режимі, облаштована відеонаглядом та модулем механічної очистки.

Завдяки програмному забезпеченню відбувається ідентифікація перевізників, фіксуються дата, час, обсяг, а також здійснюється експрес-аналіз фізико-хімічних параметрів стічних вод за п’ятьма основними компонентами. У подальшому буде впроваджена оплата диференційована за складом стічних вод.

Уся інформація зі станції перенаправляється безпроводовою мережею на сервер КНС для обробки, зберігання та аналізу для виставлення рахунків.

«Наявність зливових станцій дозволила б збільшити об’єми стічних вод, що вивозяться водіями приватних асенізаторських машин та приймаються до системи централізованого водовідведення у місті Суми. Основною ж перевагою таких станцій є організований прийом стічних вод з можливістю контролювати їх склад задля убезпечення об’єктів каналізації від залпових скидів, адже зливові станції передбачають можливість розбавлення стічної води до безпечної для системи водовідведення концентрації», – зазначив начальник виробничо-технічного відділу Юрій УЛЬЯНЧЕНКО.