Забезпечуємо безперебійну роботу системи водовідведення

Система централізованого водовідведення – це складний розгалужений інженерний комплекс, об’єкти якого пов’язані єдиним технологічним процесом.

Міська самотічна каналізаційна система умовно розділена на дев’ятнадцять басейнів. Відповідно КП «Міськводоканал» експлуатує 19 каналізаційно-насосних станцій (КНС). Сім із них перекачують стічні води безпосередньо на очисні споруди, а дванадцять – до самопливних колекторів семи вищезгаданих насосних станцій.

Для надійної роботи каналізаційних станцій та безперебійного перекачування стічних вод задіяно 127 працівників. У процесі експлуатації персонал впроваджує заходи з оптимізації роботи устаткування, забезпечує нагляд і контроль за станом будівельних конструкцій, комунікацій, а також режимом роботи насосних агрегатів.
Так, за минулий тиждень здійснили ревізію засувок на КНС-13, очистили робочі колеса, замінили ущільнювачі на станціях №№ 1, 3, 2, 6А, 13, впорядкували прилеглі території та очистили форсунки фонтану «Садко».

Зношеність основних фондів залишається ключовою проблемою підприємства. Тому фахівці управління каналізаційного господарства, переважно у нічний час, ремонтують та оновлюють обладнання станцій, проводять вчасну ревізію устаткування та здійснюють профілактичні огляди. «Робимо все можливе для підтримання обладнання у технічно-справному стані для забезпечення безаварійної роботи системи водовідведення. В той час для зниження витрат і економії ресурсів продовжуємо роботу із заміни фекальних насосних агрегатів на енергоощадні з шафами керування», – розповів начальник каналізаційного управління Павло Курдес.

На сьогодні каналізаційно-насосні станції приймають та перекачують до станції очисних споруд близько 35 тисяч м3 стічних вод, а під час злив – до 60 тисяч м3.